KIM JESTEM?

Nazywam się Ewa Przepałkowska, od kilku lat zajmuję się pracą z fotografią. Ukończyłam Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych w Łodzi, studia magisterskie z historii sztuki na Uniwersytecie Łódzkim oraz studia podyplomowe z zarządzania kulturą na wydziale kulturoznawstwa UŁ. Swoje życie zawodowe zawsze starałam się wiązać z moją największymi pasjami, jakimi są kultura i sztuka. Zdobywałam doświadczenie pracując oraz działając charytatywnie w firmach i instytucjach związanych z kulturą (m.in. Muzeum Sztuki w Łodzi), fotografią i renowacją zabytków oraz fundacjach. Kilka lat temu współzałożyłam i od tego czasu współprowadzę niestacjonarną szkołę rysunku i malarstwa - Szkołę Sztuki a także Fundację Sztuki, w której zajmuję się organizacją wydarzeń i eventów artystycznych. Na potrzeby swojej działalności zaczęłam tworzyć grafiki, projektować strony internetowa, czy materiały promocyjne, co szybko Stalo się moim hobby a następnie przerodziło się w autentyczną pasję. Już wcześniej współpracowałam z fotografami przy retuszu zdjęć, co również rozwinęło się w prawdziwe zamiłowanie.

CO ROBIĘ?

Moje życie obraca się wokół pracy z obrazem, który kocham i który jest dla mnie niewyczerpalnym źródłem inspiracji i kreacji. Uwielbiam  to, co wizualnie zwyczajne, przeciętne, przemieniać w coś oryginalnego i wyjątkowego, uwidaczniać piękno, które jest w nim ukryte. Praca z obrazem, szczególnie z fotografią daj mi nieskończone pole dla kreatywności i mnóstwo satysfakcji. Zajmuję się retuszem zdjęć, fotomontażami oraz grafiką użytkową - projektowaniem materiałów promocyjnych (plakaty, ulotki), wizytówek, grafik na strony internetowe i do mediów społecznościowych, okazjonalnie projektuję również loga. Moim szczególnym zainteresowaniem cieszy się tworzenie grafik o tematyce chrześcijańskiej dla wspólnot. Moje grafiki odznaczają się charakterystycznym stylem z elementami tajemniczości i baśniowości. 

NA CZYM PRACUJĘ?

Pracuję na produktach Apple, monitorze EIZO oraz tablecie Wacom ze względu na najbardziej optymalne dla moich potrzeb parametry techniczne - doskonale odwzorowanie kolorów, jasność i rozdzielczość a także ich kompatybilność. Do pracy używam legalnych, na bieżąco aktualizowanych programów Photoshop, Lightroom i Adobe Illustrator. Materiały wymieniam z klientami za pośrednictwem portalu dla fotografów Zalamo.